16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć

W dniach od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) ponownie prowadzona jest Kampania 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. W tym roku kontynuowany jest temat zakończenia kobietobójstwa z 2021 roku, ze zwróceniem szczególnej uwagi na grupę kobiet, które są narażone na przemoc i zabójstwa.

Inicjatorem kampanii jest  Centre for Women’s Global Leadership (CWGL), który opracował materiały dotyczące kobietobójstwa oraz przewodnik  po akcji 2022, który zawiera informacje o działaniach dla różnych osób, którzy chcą wspierać akcję (aktywistek/aktywistów, dla kluczowych podmiotów, takich jak urzędnicy państwowi, decydenci, pracodawcy, media i instytucje akademickie). Materiały można znaleźć na stornie internetowej CWLG:  https://www.cwgl.rutgers.edu/

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej kampanii: http://kampania16dni.pl/

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem przyłączając się do Kampanii  16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć  informuje, iż do dyspozycji kobiet pokrzywdzonych jest wsparcie psychologa, nieodpłatna pomoc prawna oraz pomoc pracowników socjalnych. Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie w zakładce Porady specjalistyczne, pod nr tel. 86 306 72 08 lub  502 153 040 oraz w siedzibie Centrum.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem informuje również, iż w budynku tut. Centrum funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach działalności punktu zapraszamy osoby pokrzywdzone przestępstwem i członków ich rodzin, a także świadków i osób im najbliższych do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, rzeczowej i wolontarystycznej.

Zapewniamy pokrzywdzonym bezpłatność w uzyskaniu wsparcia oraz dyskrecję w zakresie świadczonej pomocy psychologicznej, prawnej i finansowej.

LOKALNY PUNKT POMOCY

POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
18-200 Wysokie Mazowieckie, ul. Mickiewicza 1
kom. 518 595 676
e-mail: pokrzywdzeni.wysokie@pryzmat.org.pl

W przypadku gdy potrzebujesz pomocy w związku z wystąpieniem przemocy w rodzinie możesz skorzystać również z poniższych informacji:

*Jeśli potrzebna jest interwencja, wezwij pomoc: 112 (ogólny numer alarmowy), 997 (policja) lub przez aplikację Alarm 112

* Całą dobę zadzwonić możesz: 600-07-07-17 do Centrum Praw Kobiet

* 7 dni w tygodniu w godzinach 08.00 – 20.00 działa poradnia telefoniczna “Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia; dyżury pełnią przeszkoleni specjaliści: psycholodzy i prawnicy. Zadzwoń na 22 668-70-00

*Od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–20.00, możesz zadzwonić do Fundacji Feminoteka, 888-88-33-88 (pomoc@feminoteka.plavonalert.pl)

* 116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży (12.00–02.00), wiadomość na www.116111.pl możesz wysłać całą dobę.

* Nie masz możliwości skorzystania z telefonu? Napisz wiadomość e-mail:

niebieskalinia@niebieskalinia.info – w celu interwencji, uzyskania pomocy, wsparcia


pomoc@cpk.org.pl –w celu uzyskania pomocy


porady.prawne@cpk.org.pl – w celu uzyskania porady prawnej


porady.psychologiczne@cpk.org.pl – w celu uzyskania porady psychologicznej

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ