Stypendia Pomostowe XX edycja programu

2021-04-14 11:09:26

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem przekazuje informację, iż  25 marca 2021  została ogłoszona XX edycja Programu Stypendiów Pomostowych.

Program od dziewiętnastu lat wspiera młodych ludzi ze wsi i małych miast w dążeniu do zdobycia wyższego wykształcenia. Tytułowy pomost to stypendia na I rok studiów. Otrzymało je dotąd 17.300 absolwentów szkół średnich rozpoczynających studia, w tym ponad 200 wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Jest to program dla  tegorocznych maturzystów, pochodzących ze wsi i małych miast (do 20 tys. mieszkańców), którzy uzyskali co najmniej 100 punktów z egzaminów pisemnych na maturze, dostaną się na I rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w polskich publicznych uczelniach akademickich i spełnią pozostałe warunki określone w regulaminie. W tym roku na zdolnych, niezamożnych maturzystów z małych miejscowości czeka ponad 500 stypendiów pomostowych na I rok studiów w wysokości 7000 zł rocznie. 

Podobnie jak w roku ubiegłym wnioski składane są on-line. Formularze będą aktywne od 1 lipca 2021 r.

Na stronie internetowej programu www.stypendia-pomostowe.pl zamieszczone zostały szczegółowe informacje, w tym regulamin XX edycji i jej haromonogram.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami poprzez kliknięcie w poniższe linki:

https://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-pomostowe-na-i-rok-studiow-2021
https://www.facebook.com/programstypendiowpomostowych/posts/5313328958738039

INFORMACJE

 

 

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ