INAUGURACJA "KAMPANII NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA OSÓB STARSZYCH" W ŁOMŻY w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC!”

2019-09-11 13:05:00

W dniu 09.09.2019 r. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem uczestniczyła w Konferencji inauguracyjnej „Kampania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych” w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC!”, a także w ramach projektu Senior Alert. Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Zwiększenie świadomości społecznej nt. zjawiska przemocy w rodzinie jest istotne zarówno dla jej ofiar, jak również osób, które mają kontakt z takimi osobami lub są jej świadkami.

W jej trakcie poruszana jest tematyka przemocy domowej wobec seniorów, ale także problematyka zaginięć i przestępstw popełnianych metodą na tak zwanego "wnuczka". Kampania została przygotowana przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we współpracy z Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, Oddziałem Wojewódzkim w Białymstoku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Nadleśnictwem Łomża i Komendą Miejską Policji w Łomży. Konferencja zorganizowana została w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC!”, a także projektu „Senior Alert”. 

Celem zainaugurowanej kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem występujących z różnych przyczyn zaginięć osób dorosłych, starszych. Każde z nich ma swój indywidualny charakter i przebieg. Najczęściej z powodu zaników pamięci, wystąpienia nagłych zaburzeń psychicznych, wypadków, zasłabnięć. Zdarzają się także przyczyny związane ze świadomym zerwaniem kontaktu z osobami bliskimi. Jedne z najtrudniejszych przypadków zaginięć dotyczą natomiast osób w podeszłym wieku, które pozostawione same sobie giną bez wieści. Zapobieganie przemocy w rodzinie wobec osób starszych jest szczególnie istotnym zagadnieniem w społeczeństwie, a ochrona seniorów przed przemocą należy do Powszechnych Praw Człowieka.

http://policja.pl/pol/aktualnosci/178498,INAUGURACJA-quotKAMPANII-NA-RZECZ-BEZPIECZENSTWA-OSOB-STARSZYCHquot-W-LOMZY.html

Poniżej udostępniamy spoty reklamowe w ramach kampanii:

Pt. „Ja pamiętam… A Ty”

https://www.youtube.com/watch?v=jjav4yWIEuk

oraz  „Pomóż się odnaleźć”

 

 

Zapytania ofertowe
Przetargi
Przydatne adresy

Realizacja: Agencja Reklamy AKTIZ